SCK Kontrasty profile picture

SCK Kontrasty

About Me


Mało kto wie że pierwszym klubem w powojennym Szczecinie był "PIMPUŚ". Powstał pod koniec lat pięćdziesiątych i działał w siedzibie dzisiejszego Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Szczecińskiego. Nie było to jedyne miejsce aktywności tego klubu, działacze klubu byli zmuszeni do kilku przeprowadzek. Zakończyły się z chwilą otrzymania przez Zrzeszenie Studentów Polskich budynku przy ulicy Wawrzyniaka 7a. Tak to 29 kwietnia 1961 roku narodził się nowy przybytek kultury studenckiej nazwany później Studenckim Centrum Kultury ”KONTRASTY”. Prawie od początku funkcjonował na wysokich obrotach, do tego stopnia, że otrzymał nagrody za najlepiej działający klub studencki w kraju.
Jak ”KONTRASTY” działają teraz kiedy mijają kolejne rocznice powstania klubu, każdy widzi i słyszy. Imprezy ramowe popularne wśród studentów i nie tylko powodują, że w niektóre dni tygodnia trudno znaleźć wolne miejsca. Od początku istnienia klubu działał Dyskusyjny Klub Filmowy Inteligencji i Studentów ”KONTRASTY”.
S.C.K. jest również miejscem spotkań i twórczości młodych muzyków skupionych w różnych zespołach. Z sal prób tego klubu wyszło wielu znanych artystów, takich jak ”Hey”, ”Firebirds”, ”Dum Dum”, ”The Days”, ”Teges Nara”, Maciek Silski, Grzegorz Grzyb itd. W klubie ćwiczą takie zespoły jak ”Emerald”, ”Lebowski”, ”Ambulanza”, "Analogs", "Road Trip..s Over", "Skambomambo", "Indios Bravos", "Anti Dread", "Annalisa", "Sklep z Ptasimi Piórami" itd. Oprócz sal prób w budyku SCK Kontrasty działa również studio nagrań www.studio.annalisa.pl www.myspace.com/studioanaliz.
Kiedyś ćwiczyli tutaj najlepsi w Szczecinie zawodnicy darta, uczestnicy wielu poważnych zawodów takich jak: Mistrzostwa Polski, Europy, czy Świata.
Tworzą się nowe "kółka" zainteresowań. Powstał Ośrodek Teatralny "Kontrasty" skupiający grupy teatralne, pantomimę i kabaret. Obecnie twór ten nazywa się - Scena Kontrasty. Tutaj ćwiczą tancerze ze szkoły salsy "Quierosalsa".
Tutaj odbywają się co roku regionalne eiliminacje festiwalu FAMA (tu przy jednym ze stolików wymyślono nazwę tego festiwalu!!!), eliminacje festiwalu ŁÓDŹSTOCK, co roku gra orkiestra W.O.Ś.P., odbywa się wiele zorganizowanych imprez studenckich, przeglądów itd. Wraz z ZSP współtworzyliśmy od lat obozy adaptacyjne dla studentów roku "0" w Międzywodziu.
"Club Tropicana" to najstarsza cykliczna impreza z muzyką latynoamerykańską w kraju, która odbywa się od blisko 15 lat w niedzielne wieczory. Czwartkowa zabawa "Bal Starej Płyty" to najstarsza cykliczna impreza studencka w Polsce (16 lat), zdominowana starymi dobrymi przebojami od rock..n..rolla po disco fever (ostatnio zawieszona, a w to miejsce powstała nowa impreza Funkytown).
Czekamy na każdą inicjatywę, na nowe grupy twórcze. Jeśli macie pomysły podzielcie się z nami !

My Interests

Music:

Member Since: 23/04/2008
Band Website: www.kontrasty.szczecin.pl
Influences: Imprezy ramowe

Poniedziałek Ryki Publiki czyli Karaoke

Wtorek

Rebel Party
Åšroda Salsa & Latino
Czwartek Bal Starej PÅ‚yty
Piątek Koncert/Śmierć Dyskotece
Sobota Dj Party/Eye Of The Tiger/Prywatka u Waldka
Niedziela Club Tropicana

Więcej informacji na temat imprez ramowych i nie tylko znajdziesz na stronie:
www.kontrasty.szczecin.pl

Kontakt z klubem:

Klub

* Adres: ul. Wawrzyniaka 7a, 70-392 Szczecin
* Telefon: (+48) 91 4 210 216

Waldemar Kulpa

* Telefon: (+48) 601 62 52 44
* Adres mailowy: [email protected]

Administrator

* sprawy techniczne: PaweÅ‚ Pawlicki - [email protected]

Sprawy Techniczne
System nagłośnieniowy klubu bazuje na sprzęcie JBL MPro 400: kolumny basowe MP418SP i MP418S + kolumny MP415 (szczegółowe dane sprzętu) , (szczegółowe dane sprzętu 2)

Do nagłośnienia podstawowego użyamy wzmacniacza CROWN XLS 402. strona producenta

Ze względu na specyficzną akustykę klubu, dodatkowo jako wsparcie pracują dwie kolumny 400W, napędzane wzmacniaczem HandBox 400 ustawione "za plecami" publiczności. Wynika to z koniecznośći skompresowania odbić. W sumie klub dysponuje mocą 1300W (RMS) na kanał. Kotrolę nad całością brzeminia zapewnia mikser cyfrowy Yamaha ProMix 01 oraz zintegrowany procesor dźwięku DBX DriveRack PA. Słyszalność na scenie zapewniają kolumny odsłuchowe LDM, po 350W każda. Klub dysponuje kompletem mikrofonów perkusyjnych, mikrofonami instrumentowymi i wokalowymi (SHURE SM58, PG57, PG58), wystarczającymi do swobodnego nagłośnienia typowych składów rockowych, bluesowych czy jazzowych. W przypadku większych zespołów, lub nietypowych konfiguracji prosimy o wcześniejsze przesłanie raidera technicznego.
Record Label: Unsigned

My Blog

The item has been deleted


Posted by on