THE SQUIRM profile picture

THE SQUIRM

About Me

Bandzone.cz/thesquirm

THE SQUIRM - La Dance Macabre Érotique

Add to My Profile | More Videos

THE SQUIRM - Defragment [Emotional Fragment remix]

Add to My Profile | More Videos

THE SQUIRM - Red-black Angel [Emotional Fragment remix]

Add to My Profile | More Videos

THE SQUIRM - Smell Of A Melted Negative

Add to My Profile | More Videos

THE SQUIRM - Symbol Of Outburst

THE SQUIRM - The Day Will Die And The Night Will Too

Add to My Profile | More Videos

THE SQUIRM - Liquid Religion

Add to My Profile | More Videos

THE SQUIRM - Reflection [remix]

Add to My Profile | More Videos

THE SQUIRM - Nothing Can Change This

Add to My Profile | More Videos

THE SQUIRM - Firecracker

Add to My Profile | More Videos

My Interests

Music:

Member Since: 11/12/2007
Band Website: www.bandzone.cz/thesquirm
Band Members: Alesh A.D. (guitars,vocal,programming,bass)

HYPERAKTIVNÍ ULTRAŽÁNROVÝ MULTIINSTRUMENTALISTA

Persona non grata?Ani náhodou!

Multiinstrumentalista Alesh A.D., zastřešující přepestrou paletu svých hudebních nápadů pod hlavičku projektu THE SQUIRM, je nefalšovanou renesanční osobností české hudební scény. Ne nadarmo se mu mnohdy říká “český Trent Reznor”. Vizionář, jehož muzika boří hranice mezi jednotlivými styly, proplouvá svými písněmi napříč žánry s neuvěřitelnou lehkostí a grácií. Metal, rock, elektronika, ambient, drum..n..bass, ethno, to vše jsou hudební ingredience, z nichž Alesh A.D. “vaří” své pokrmy s noblesou a uměním šéfkuchaře pětihvězdičkového hotelu. Kde se vlastně v rámci tuzemské hudební scény vzala persona Aleshe A.D.? Pojďme si udělat menší exkurzi do minulosti…

Vše začalo Terrorem

Na hudební scéně se tato nepřehlédnutelná osobnost zjevila v roce 1990. Tehdy to bylo v řadách formace Terror ze severomoravské Studénky (svého času snad věkovým průměrem nejmladší black - death metalová skupina v České republice). Terror se poměrně brzy svou tvorbou vryli do podvědomí přívržencům tvrdě kovového žánru. Bezesporu tomu napomohlo časté koncertování s metalovými démony Root a v neposlední řadě byly velkým přínosem kladně hodnocené recenze demosnímků Terror “Chrám v podsvětí“ (1991 – 1992) Šeptám ta jména, Noční příběh, Válka blesků, Půlnoční mše, Vládce, Ve znamení rohů, Prokletí, Obřad, Smrt, Strach, Památka zesnulých, Chrám v podsvětí), “At The Nightfall“ (1993) Introduction, At The Nightfall, Symphony Of Dead Souls (instrumental), The Rot). Články a recenze o tomhle seskupení se tehdy objevovaly nejen v česko-slovenských metalových fanzinech, ale dokonce i v undergroundových plátcích po celém světě. Za zmínku určitě stojí publikace na stránkách encyklopedie českých a slovenských hard rockových - heavy metalových skupin “Ohlasy písní těžkých“, kterou vydala v roce 1993 redakce hudebního časopisu Rock & Pop. V roce 1994 Terror zamíchal sestavou, čímž došlo jak k radikální změně hudebního stylu, tak i vokálního projevu a textového zaměření. O rok později Terror vyrukovali s demosnímkem “T-error“ (1995) Untitled, Rhymin.. And Timin.., Wring Your Neck, Beyond, R.E.M., Keep Away, Rhymin.. And Screawing Up (live), Side By Side). Tento demosnímek byl však posledním počinem. Přes všechny uvedené sympatie i úspěchy Terror na začátku roku 1996 definitivně zaniká a Alesh A.D. se chytá lana hozeného brněnskou metalovou legendou Root.

Tvůrčí expanze s Vybitými baterkami

Na přelomu let 1997 - 1998 nastává pro Aleshe A.D. období nespoutané hudební hyperaktivity. Navzdory hojnému koncertování s Root, stačil přivést k životu seskupení Gallery Of Dead Batteries. Osud tomu chtěl, že zde znovu spojil síly s bývalým kolegou z Terror, bubeníkem Radkem Šlachtou. Po té, co tato dvojice k mikrofonu angažovala Petru Krejcarovou, nic nebránilo vzniku nahrávky s velmi zajímavým názvem a ještě pozoruhodnějším obsahem. Na debutu “There..s Coming The Time Of Lunatics“ (1998) Macroskluptur, A Corpse With A Nightingale Mask, In A Park, A View Of The Sky, High Noon, In A Hospital, Incantation Amongst The Graves, Before You Begin To Live, Silence Is Spreading, Drinken Fisherman..s Fantasy, Malicious Dan), se kromě zmíněné trojice podílelo i několik hostů - Poly z brněnské kapely Insania, (krom úvodního slova na nahrávce zásobil “galerii vybitých baterek“ veškerou lyrikou ze své sbírky antibásní “Nadešel čas bláznů“). Dalším zajímavým hostem byl Petr Blackosh Hošek (Cales, ex-Root, atd.), který se na tomto počinu zhostil několika kytarových partů a spoluprodukce nahrávky. K hostování byl také přizván Svaťa Říčný (člen pozdějších crossoverových Terror). Gallery Of Dead Batteries uskutečnili několik koncertů v sestavě: Alesh A.D. (kytara, zpěv) Radek Šlachta (bicí) Petra Krejcarová (zpěv) Petr Blackosh Hošek (baskytara) a Libor Šlachta (kytara). Po několika vystoupeních Petra Krejcarová z kapely odchází. Alesh se tak krom kytary ujímá i mikrofonu, za bicí soupravou je Radek Šlachta a baskytary se chopil Klíma (Insania). Za krátko vzniká demonahrávka obsahující dvě skladby Under, Sightless Visions (1999). Tahle sestava však nakonec bohužel neměla dlouhého trvání a začátkem roku 1999 Alesh ukládá Gallery Of Dead Batteries ke spánku.

Období s Root a projekty

V rozmezí let 1996 - 1999 objíždí koncertní česká a slovenská pódia s kapelou Root. Jak plynul čas, pociťoval Alesh A.D. čím dál větší touhu a nutkání po nespoutané svobodě. Chtěl být bezvýhradně svým pánem a prezentovat svoji vlastní tvorbu. Ze sestavy Root se vytratil takřka nepozorovaně v průběhu nahrávání alba “The Book“ (1999), na které zanechal svůj otisk coby autor skladeb The Birth, Remember Me, Why?. S kapelou Root také přispěl na album “10 Years After…Tribute To Cliff Burton“ (1996) skladbou Fade To Black. Symbolickým dotekem se také podepsal na vedlejších projektech členů Root, Big Bosse (“Belial..s Wind“ / 1998) a Blackieho Cales (“The Pass In Time“ / 2001, “Uncommon Excursion“ / 2003) a Entrails (“Serpent Seed“ / 1999). Po třech letech přichází Aleshem dlouho a promyšleně plánovaný odchod z Root, což byl zároveň prvotní záblesk jeho dalších hudebních aktivit. Alesh A.D. zůstává sám a vdechuje život svému studiovému projektu THE SQUIRM.

Konečně sám sebou?

Šíři svého hudebního vnímání a cítění prokazuje i na podzim 1999, kdy vystupuje na 11. ročníku festivalu “Folkový výprodej“ ve Studénce jako host po boku Joe Bělíčka ve folk-rockovém seskupení Knedle. V roce 2000 stál při vzniku demosnímku “The Fate“ začínající formace Insight, a zhostil se baskytary a zpěvu ve skladbě What Life Says Is Lie. Alesh A.D. v ústraní komponuje své vlastní hudební nápady pro THE SQUIRM a dokonce začíná poprvé psát texty. Vzniká materiál pro debutový demosnímek "Psalm" (2001) Die 4 A 2nd Time, Ecstasy In Pain, Lulla-bye, The Eternal Darkness And The Black Flame.

Panenské stehy

Počátkem jarních dnů 2002 spatřila světlo světa prvotina “Virgin Stitch“ (2002), která nabídla sedm panenských stehů; Die 4 A 2nd Time, Ecstasy In Pain, Lulla-bye, Virgin Stitch, Victim, The Eternal Darkness And The Black Flame, Autopilot / Worn Baby) a jako bonus byl zařazen remix God Hates Me As Much As I Hate God (Virgin Stitch remix), který pochází z dílny DJ Filipa Stana. Jak už bylo zmíněno, hudební i textová stránka je čistě monopolní záležitostí Aleshe A.D., jakožto i nahrávání veškeré hudby, která je na tomto opusu ke slyšení. Text Autopilot / Worn Baby napsal Jiří Bialík (kytarista a zpěvák kapely Illegal Illusion, se kterými Alesh později podniká krátkou spolupráci). Na výpomoc si do studia přizval také několik hostů. Poly (mluvené slovo), Marcela Zůbková (sbory, ex-A-band), Petra Piggy Kučerová (sbory), Adriana Hončová (sbory), Marcel Foltas (baskytara, Slow Tension, ex-A-band, ex-Vánoce), David Pernický (zpěv, ex-Terror), a Mirek Lukáš ml. (klávesy). Nahrávání debutu vznikalo v časovém rozmezí let 2000 - 2001 v nahrávacím studiu Tony Sound v Pustějově a studiu Poličná u Valašského Meziříčí.

Intermezzo s Baterkami

V roce 2002 Alesh A.D. oživuje Gallery Of Dead Batteries, přičemž je mu vydatně nápomocen Aleš Hubáček (ex-Bimetal, ex-Citron, ex-Illegal Illusion, ex-Lemmonhearth Club). Tato spolupráce přináší své plody na podzim 2002, kdy se objevuje album “Šílenství v balónu“ (2002) Kouzlo noci, Ve stínu, Balón, Jednou, Střepy v krvi, Lů, Nůžky, Rána, Večírek duší, Spirála lásky, Memento, Vzpomínka.

Duchovní nicota

Počátkem roku 2003 je album “Virgin Stitch“ reeditováno (2003). Vychází s přemasterovaným zvukem, nově vytvořeným obalem a bonusovým titulem Worm Baby Dance (Autopilot / Worn Baby remix). Autorem remixu je Lukáš Zavadil (Nto_morrow). V říjnu ještě téhož roku se rozšiřují řady THE SQUIRM a krom Aleshe A.D. (kytara, zpěv, programování) sestavu doplňují - Richard Pavelek (zpěv, ex-The Troud), Pavel Amiridis (baskytara, Ynnity, ex-Inner Fear, ex-Cales), Jiří Vratislav (kytara, Slow Tension, ex-Insight). Od října 2003 do března 2004 vznikalo v nahrávacím studiu Fozy ve Studénce další album “Divine Nothing“ (2004) Awakening (Introduction), The Damnedest Day, Perfect Aftertaste, Synthetic Love, Reflection, Nothing Can Change This, Firecracker, Fatal Blow, Negation Of Vanity, Hurt (Outroduction) a bonus Virgin Stitch). Autorem hudby a převážné většiny textů je opět direktor Alesh A.D. Třemi texty přispěli staří známí - Jiří Bialík, Blackosh a Poly. Samozřejmě, nechyběli hosté; Vítězslava Kyselá (doprovodný zpěv, ex-Illegal Illusion), Zbyněk Ondra (saxofon, A-band), Aleš Hubáček (programování) a Lukáš Zavadil (programování).

Co zmůže víc, než povedený remix…

V létě 2004 se THE SQUIRM loučí s kytaristou Jiřím Vratislavem. Vzápětí na to vychází cédéčko remixů několika skladeb “Divine Nothing“. CD bylo pojmenováno “Resquirmixed“ (2004) The Damnedest Day, Reflection - Resquirmixed, Synthetic Love, Nothing Can Change This, Awakening, Synthetic Love, Hurt, Nothing Can Change This, Reflection). Autorem remixů je spřízněná duše THE SQUIRM Lukáš Zavadil. Součástí tohoto alba je krom CD s remixy i DVD obsahující videoklipy: Firecracker, Nothing Can Change This, fotogalerie skupiny a krátký dokument. DVD vytvořil Radim Bittner. Na podzim 2004 vzniká za spolupráce Městského kulturního střediska ve Studénce a hlavně Lukáše Zavadila další videoklip Reflection - Resquirmixed, ve kterém se vedle “squirmanů“ objevuje i hostující Víťa Kyselá. 17.prosince 2004 se ve studéneckém klubu Peklo uskutečnilo netradiční a vůbec první vystoupení THE SQUIRM. Jednalo se o akustický koncert, který byl spojený se křtem alba “Resquirmixed“, jehož kmotrem byl Aleš Hubáček. Na tomto “Divine Unplugged“ koncertě společně s THE SQUIRM vystoupilo trio November Session (projekt, kde se vedle Aleshe A.D. dále představili Roger Dawson - akustická kytara, zpěv a Libor Šlachta - akustická kytara. Konec roku 2004 s sebou přináší do sestavy The THE SQUIRM novou tvář - bubeníka Aleše Růžičku (Slow Tension, ex-Asymmetric).

Personální rošády

V lednu 2005 jsou THE SQUIRM hosty pořadu Madhouse, který vysílá TV Óčko. Na jaře, jako blesk z čistého nebe, ohlásí svůj odchod z kapely baskytarista Pavel Amiridis, a stejně tak opouští kapelu i bubeník Aleš Růžička. Oba členové uvádějí stejný důvod odchodu, kterým je časová vytíženost. THE SQUIRM se opět stává jakýmsi torzem, neustále se potýkajícím s personálními problémy. Znovu následuje složitý proces hledání nových členů. V létě 2005 sestavu doplňuje baskytarista Pavel Silber (ex-Bimetal, ex-Citron, ex-Noise Gate) a za bicí soupravu usedá Radek Šlachta, (ex-Terror, ex-Gallery Of Dead Batteries, ex-Endless), ten však po několika měsících z kapely odchází. THE SQUIRM v téhle krátkodobé sestavě stihli nahrát čtyři novinky, které jsou později použity na retrospektivní album “Yesterday..s Present“ (CD-R / 2006). Stereotypně se opakující situace s odchody členů nedává příležitost ke koncertování a časté personální změny dávají odpověď na častou otázku, kterou je nekoncertování THE SQUIRM.

Včerejší současnost aneb one man projekt

V roce 2006 vychází kolekce “Yesterday..s Present“, která je jakýmsi průřezem diskografie THE SQUIRM od roku 2001 - 2005. Nabízí k poslechu třináct skladeb: Autopilot - Worn Baby, Ecstasy In Pain, Virgin Stitch, Nothing Can Change This, Synthetic Love, Reflection, Firecracker, Inner Confession, The Law Of Lovers, Fragile Cargo, Quietest, Reflection - Resquirmixed Remix, Nothing Can Change This Remix. Alesh A.D. je potřetí hostem rockového pořadu Rockle (Český rozhlas Olomouc), ve kterém se rozhovor opírá o novinku “Yesterday..s Present“ a nejbližší plány THE SQUIRM. 19.května 2006 probíhá ve Studénce hudební festival Miš Maš, na kterém Alesh A.D. dostává cenu “Za přínos studénecké kultuře“. 10.června 2006 ve Studénce proběhly oslavy “Den města“, kde krom několika místních formací vystoupil také THE SQUIRM v následující sestavě; Alesh A.D. (kytara, zpěv) Richard Pavelek (zpěv) Aleš Hubáček (kytara) Vítězslava Kyselá (baskytara) a bicí David Pospěch (Deaf 99). Jak bylo předem domluveno, tento koncert byl ve znamení rozloučení se se zpěvákem Richardem Pavelkem, který odjíždí za pracovní nabídkou do Anglie. Do budoucna hodlá principál Alesh A.D. pokračovat sám a The Squirm zůstává pouze jeho studiovým projektem. Alesh A.D. se koncem roku 2006 setkává se svým velkým hudebním guru - Michaelem Kocábem a jeho obnovenou kapelou Pražský Výběr II. Tohle osobní setkání přináší později Kocábovo hostování na chystaném albu THE SQUIRM „Hidden Deep Inside Bitter Thoughts"

Symbol vzplanutí u hyperaktivisty?

V červenci 2007 se Alesh A.D. hlasí s demosnímkem "Symbol Of Outburst" (2007) Overture, Liquid Religion, Hotel Of Seclusion, The Day Will Die And The Night Will Too, Symbol Of Outburst, Ending) a jako bonus videoklip Liquid Religion (Radim Bittner). Na podzim 2007 vznikají další dva videoklipy; The Day Will Die And The Night Will Too (Radim Bittner) a videoklip Symbol Of Outburst (Lukáš Zavadil). V listopadu 2007 vychází DVD "Dark Dictatorship Of Freedom And Honesty", které obsahuje šest videoklipů (Nothing Can Change This, Firecracker, Reflection, Liquid Religion, The Day Will Die And The Night Will Too, Symbol Of Outburst ), Divine Acoustic (akustický koncert THE SQUIRM / 2004) a jako bonus fotogalerie plus několik zajímavostí z Aleshova video archívu.

14.února 2008 vychází kolektivní počin - remixy skladby "Emotional Fragment" - Introduction (music by Alesh A.D.) Emotional Fragment (music & lyric written by Alesh A.D.) Smell Of A Melted Negative (music & lyric written by Alesh A.D.) La Dance Macabre Érotique (remix by Fractal) Sonic Wave (remix by Blackosh) Red-back Angel (remix by P67k) Transmission (remix by Nto_morrow) Selfmade BG&G (remix by Karel Vošta) Minimal Shot (remix by ESC) Broken (remix by Nto_morrow) Trip-orgasmic (remix by Ekecheiria) Defragment (remix by The Nightline) Stopprogram (remix by P67k). S albem remixů zároveň vznikají nové videoklipy: Smell Of A Melted Negative (Alesh A.D. / P67k), Red-black Angel (P67k), Defragment (Alesh A.D. / Martin Pavlíček) La Dance Macabre Érotique (Alesh A.D. / Radim Bittner ) 12.března 2008 je Alesh A.D. hostem pořadu Madhouse na TV Óčko.

Quo vadis?

V průběhu roku 2008 Alesh A.D. připravuje materiál pro mp3 album THE SQUIRM „Hidden Deep Inside Bitter Thoughts”. Na albu se částečně podílí hostující Wrm J.K. (programming). Album „Hidden Deep Inside Bitter Tthoughts“ je vypuštěno na světlo v prosinci 2008 a obsahuje tyto skladby: Hidden Deep Inside Bitter Thoughts (vision I.) Antibiotics...Antibiotics!, Hidden Deep Inside Bitter Thoughts (vision II.), Liquid Religion, Hidden Deep Inside Bitter Thoughts (vision III.), Life Zoom, Hidden Deep Inside Bitter Thoughts (vision IV.), To Take A Breath, Hidden Deep Inside Bitter Thoughts (vision V.), The Day Will Die And The Night Will Too, Hidden Deep Inside Bitter Thoughts (vision VI.), Symbol Of Outburst, Hidden Deep Inside Bitter Thoughts (vision VII.), Wear Me Out, Hidden Deep Inside Bitter Thoughts (vision VIII.), Tears Within, Hidden Deep Inside Bitter Thoughts (vision IX.), Safety Zone, Hidden Deep Inside Bitter Thoughts (vision X.), Nothing Can Change This, Hidden Deep Inside Bitter Thoughts (vision XI.), Smell Of A Melted Negative, Hidden Deep Inside Bitter Thoughts (vision XII.), Emotional Fragment, Hidden Deep Inside Bitter Thoughts (vision XIII.), Hotel Of Seclusion, Hidden Deep Inside Bitter Thoughts (vision XIV.), With You In Me, Hidden Deep Inside Bitter Thoughts (vision XV.), Hidden Deep Inside Bitter Thoughts (vision XVI.)

Jak vidno z výše sepsaných řádků, Alesh A.D. není zdaleka jen ultražánrový multiinstrumentalista, ale i nesmírně hyperaktivní člověk, který slovo relax asi nezná. Hudba je tu pro něj a on pro hudbu!

Napsal: Radek Bubeníček

Alesh A.D. připravuje nové album the_squirm ve formátu mp3, které ponese název "In A Decadent Apathy ". Album bude obsahovat sedm skladeb a na chystaném materiálu pro nadcházející album, Alesh A.D. bude tentokrát spolupracovat hned s několika hosty, např. Paraghus (bass) Patty G. (backing vocals) Bi5hop (programming) Psyek (programming) Lintraxx (rap). Velkým otazníkem je termín, kdy nový počin the_squirm bude možno stahovat na internetu.


Sounds Like: A FUSION OF ELECTRONICA AND ROCK WITH BITTER MELANCHOLY AND DARK MOODS
Record Label: The Squirm
Type of Label: Major

My Blog

The item has been deleted


Posted by on